« zpět

AKCE ZÁŘÍ 2017

Zajímavé akce v Krkonoších a Podkrkonoší v září

Festival jídel ve Špindlerově mlýně 2017

Datum: 1.9 - 3.9.2017

Místo: Špindlerovská, Špindlerův Mlýn

Web: http://www.mestospindleruvmlyn.cz/

Patříte mezi gurmány a milovníky dobrého jídla? Neváhejte a přijeďte  do Špindlerova Mlýna. O vaše chuťové pohárky se postarají přední krkonošští restauratéři a hoteliéři, kteří si pro vás připravili chuťově zcela výjimečné delikatesy a skvělá menu.Připraven je i bohatý doprovodný program.

 

Trutnovský jarmark

Datum: 3.9.2017

Místo: Krakonošovo náměstí, pěší zóna v Horské ulici

Web: www.trutnov.cz

 

V neděli 3. září se Krakonošovo náměstí i pěší zóna v Horské ulici zaplní více než 120 stánky, kde bude možné vidět ukázky řemesel, zakoupit rukodělné výrobky i různé tradiční občerstvení. Je připraven celodenní program - na pódiu před Starou radnicí se od 9:30 do 18:15 hodin vystřídají hudební vystoupení různých žánrů. Na náměstí vystoupí také klauni s velocipedy, u muzea bude prostor tradičně pro děti. Mluveným slovem bude po celý den provázet moderátorka Lucie Peterková.

 

Vinobraní na Kuksu 2017

Datum: 9.9. 2017

Místo: Hospital Kuks

Web: www.vinobranikuks.cz

Jedenáctý ročník Vinobraní na Kuksu se letos bude konat v sobotu 9. září. Připraveny jsou skvělé ochutnávky vín, občerstvení s vínem se snoubící, jarmark nebývalého rozsahu a doprovodný kulturní program pro dospělé i pro děti. Jako každoročně přijde chvíle, kdy poteče víno po barokním schodišti a zdarma budou moci ochutnat návštěvníci víno ve vinných lázních.

Krkonošská MTB 70

Datum: 9.9.2017

Místo: Janské Lázně 

Web: www.krkonosska70mtb.cz

Legendární cyklistický MTB závod 3-členných týmů kopíruje tradiční trať vedoucí východní částí Krkonoš poskytující nádherné výhledy do kraje i dalších částí pohoří. Trasa probíhá národním parkem KRNAP, jehož pravidla je třeba dodržovat. Trasa mužů a smíšených týmů je dlouhá 70 km, trasa žen, veteránů a firemní závod 40 km. Startuje se z atraktivního centra Janských Lázní - z lázeňské kolonády.

 

Otevřená ulice 2017

Datum: 9.9.2017

Místo: třída Josefa II. Horní Maršov

Web: www.otevrenemuzeum.cz

Všechny srdečně zveme na čtvrtý ročník Otevřené ulice.

Maršovská hlavní třída, se probere k životu v sobotu 9. září.

Ve 14.00 hodin proběhne zahájení slavnostním průvodem od kostela Nanebevzetí Panny Marie. Letošním tématem Otevřené ulice je sport a hry a rozhodně se máte na co těšit. Bleší trh. Dílny. Tanec. Hudba. Hry. Divadlo. Dobré pití a ještě lepší jídlo. Zábava a především setkání.

 

Slavnosti hořických trubiček 2017

Datum: 9.9. 2017

Místo: náměstí Jiřího z Poděbrad , Hořice

Web: www.horice.org

Přijďte ochutnat Hořické trubičky na další ročník Slavností Hořických trubičky v sobotu 9. září 2017. Gurmánský festival se spoustou soutěží se zaměřuje především na tradici výroby hořických trubiček, nechybí ani jarmark s kulturním programem po celý den. Pro děti bude připravena velká nafukovací skluzavka, trampolína, výtvarná dílna, malování na obličej, kuličková dráha, pískoviště, střelba z foukačky a další atrakce v parčíku na náměstí.

Dny evropského dědictví

Datum: 9.9-10.9.2017

Místo: Krakonošovo náměstí a okolí Trutnova

Web: www.trutnov.cz

 

V Trutnově o víkendu 9. - 10. září budou zpřístupněny tyto památky: Stará radnice, Haasův palác, Muzeum Podkrkonoší, Kostel Narození Panny Marie, Galerie města Trutnova, městský park, podzemní chodba, Janská kaple, památník generála Gablenze a pevnost Stachelberg. Tématem DED jsou letos PAMÁTKY A PŘÍRODA. Můžete tedy využít i naučných stezek, které vedou krásnou přírodou v okolí Trutnova. Rovněž je připraven doprovodný program.

Slavnostní zahájení DED proběhne v sobotu 9. 9. od 10:00 hodin na Krakonošově náměstí, následuje koncert skupiny Nadoraz. Tato královéhradecká formace bude také hrát při akci pro celé rodiny, která se koná pod názvem Rozloučení s létem od 15:00 hodin u památníku generála Gablenze na vrchu Šibeníku.

V neděli 10. 9. se k programu DED připojí i Železniční depo Trutnov, které zajistí jízdy historického parního vlaku, zpřístupní své prostory veřejnosti a nabídne zájemcům prohlídku areálu a technologií depa, jízdy na malé posunovací mašince v areálu depa, výstavu lokomotiv a vozů ČD, strojů na údržbu tratí, modelová kolejiště ...

 

Mezinárodní noc pro netopýry na hospitálu Kuks

Datum: 15.9.2017

Místo: Hospital Kuks

Web: www.hospital-kuks.cz

Večerní vycházka po hospitálu Kuks a blízkém okolí spojená s ukázkou detekce netopýřích echolokačních signálů a nárazové sítě pro odchyt netopýrů (pokud budeme mít štěstí, tak i s odchyceným netopýrem). Dozvíte se, kde netopýři žijí, čím se živí, které druhy žijí v České republice a mnoho dalšího. V případě nepříznivého počasí se uskuteční přednáška s promítáním obrázků, která přiblíží málo známý a pro mnohé tajuplný svět netopýrů. Začátek programu: 19:30 pro rodiče s dětmi (zkrácené povídání), 22:00 pro ostatní zájemce. Akce se uskuteční za každého počasí.  Sraz na nádvoří hospitálu.

 

DEN ČERNÉ HORY 2017

Datum: 16.9.2017

Místo: Skiresort Černá hora

Web: http://leto.skiresort.cz/novinky/

Na tento den je připravena v blízkosti horní stanice kabinky řada atrakcí na sněhu i mimo něj.Těšit se můžete na sněhovou bitvu či letní snowtubing. Soutěžit se bude také na horských koloběžkách, na šlapacích kárách i na lezecké stěně.
Součástí programu bude i exhibice na slackline ve výšce 1,5 metru nad zemí, kdy slackline budou v této výšce držet rolby s navijáky.

V tuto sobotu mají děti do 15 let lanovku zdarma!

Na centrálním parkovišti se pak, již tradičně, bude konat přehlídka nejnovějších vozů Ford a testovací jízdy s Auto Trutnov. Závěr Dne Černé hory bude patřit hromadnému večernímu sjezdu na koloběžkách z Černé hory.

Akce je plánovaná od 10 hodin do 18 hodin.

Rudolfovy slavnosti 2017

Datum: 16.9.2017

Místo: Náměstí Svornosti, Svoboda nad Úpou

Web: www.musvoboda.cz

Při příležitosti povýšení Svobody nad Úpou na město Císařem Rudolfem II. se konají každý rok na podzim dobové slavnosti. 14. Rudolfovy slavnosti ve Svobodě nad Úpou proběhnou 16. září 2017. Dobové slavnosti s příjezdem Rudolfa II. a historickým průvodem. Dále jsou na programu šermíři, dobové ležení, folklórní vystoupení, dobová tržnice s řemesly, pouliční divadlo, žongléři, mučírna, dobová hudba, víno, pivo, medovina, pochoutky na rožni a spousta další zábavy.

 

Krakonošův guláš

Datum: 23.9.2017

Místo: centrální parkoviště Pec pod Sněžkou  

Web: http://www.pecpodsnezkou.cz

Tradiční soutěž ve vaření nejlepšího guláše v Peci pod Sněžkou proběhne letos v sobotu 23. 9. od 10:00.  Přijeďte ochutnat.

 

 

Světový den nosorožců v ZOO ve Dvoře Králové

Datum: 23.9. 2017

Místo: ZOO Dvůr Králové

Web: www.zoodvurkralove.cz

 

Kulinářský den v Janských Lázních

Datum:28.9.2017

Místo: kolonáda Janské Lázně

Web: www.janskelazne.com

Celodenní akce plná lákavých dobrot. Ve stáncích na kolonádě můžete ochutnat z kuchařského umění místních restaurací, najdete stánky s regionálními potravinami a výrobky od místních farmářů. Prezentace místních restaurací, stánky s občerstvením a farmářskými produkty, krajové speciality, hudební doprovod.

 

Den Městyse Černý Důl

Datum: 20. 05. 2017

Místo: Černý Důl - Parkoviště u skiareálu

Čas: 9:00

Web: http://www.cernydul.cz/

Tradiční slavnost s bohatým programem pro celou rodinu. Koncerty, kabaret, taneční vystoupení, divadlo, jarmark a zakončení celého zábavného dne ohňostrojem.

 

Drakiáda ve Špindlerově Mlýně 2017

Datum: 30.9. 2017

Místo: lanovka Medvědín

Web: http://www.mestospindleruvmlyn.cz/

Den plný draků a zábavných aktivit.Děti i dospělí se mohou těšit na bohatý program připravený v dračím duchu...malování draků, pohádka a zábavné veselé aktivity (lanová dráha Medvědín). Odpoledne výjezd vzhůru k horní stanici lanovky Medvědín, kde proběhnou soutěže...o nejhezčího doma vyrobeného draka, nejdéle létající draka a nejhezčího malovaného draka. Drakiáda je parádní podívanou pro všechny, kteří se chtějí aktivně zúčastnit nebo jen v hojné míře podpořit soutěžící.