« zpět

KAM V KVĚTNU

přehled zajímavých akcí v okolí v květnu

AKCE KVĚTEN 2017

 

Slavnost jara

Datum: 05. 05. 2017 - 08. 05. 2017

Místo: Horní Maršov, Ekocentrum DOTEK

Web: http://www.sever.ekologickavychova.cz

Pro všechny aktivní rodiče, prarodiče, děti a hlavně pro všechny společně, se na počátku května u nás na DOTEKu uskuteční "víkendovka" plná odpočinku a drobných aktivit v jarní přírodě, během níž si budete moci užít Vaše ratolesti a naopak. Program zajišťuje tým našich zkušených lektorů.

 

Už ho nesou! Legenda draka

Datum: 05. 05. 2017 - 06. 05. 2017

Místo: Krakonošovo náměstí 72, 541 01 Trutnov

Web: http://www.trutnov.cz

Ojedinělá slavnost připomenutí legend o založení města s bohatou nabídkou kulturních pořadů, ukázek tradičních řemesel a mnohými dalšími atrakcemi nejenom pro děti. V sobotu po setmění přinesou podivuhodné bytosti vedené bájným rytířem Albrechtem z Trautenbergu pouze za svitu ohňů a loučí draka, aby ho pověsili na věž Staré radnice, kde setrvá po celé léto.

 

Chvála bláznovství

Datum: 08. 05. 2017

Místo: KD Střelnice, Vrchlabí

Čas: 18:00

Web: www.strelnicevrchlabi.cz

/Divadlo Pantheon, Praha/ sk. DX AXEL HELLSTENIUS - autor divadelní adaptace překlad: Jaroslava Vrbová Partner inscenace: BOTTA CAFÉ RESTAURANT OSOBY A OBSAZENÍ: Martin Hofmann; Filip Blažek; Michal Slaný; Lenka Zahradnická; Šárka Opršálová; TVŮRCI INSCENACE; režie: Jakub Nvota. Vstupné: 250 - 320,- Kč

 

Pohár České republiky v minikárách

Datum: 13.5 - 14.5.2017

Místo: silnice mezi Suchým Dolem a Policí nad Metují

Web: http://www.sportvpolici.cz/akce-v-polici/zavody-minikar-272/?datum=2017-05#obsah

DOPROVODNÝ PROGRAM:bude probíhat pouze v sobotu a za příznivého počasí na koupališti v Polici nad Metují.Můžete se těšit na skákací hrad, kolotoč, soutěž s Besipem, Malování na obličej, Malování na kůži, RC modely tanků aj. Vstupné na atrakce je ZDARMA

 

Májový jarmark

Datum: 13. 05. 2017

Místo: Masarykovo náměstí Jilemnice

Čas: 8:30

Web: http://www.ic.mestojilemnice.cz

. Tradiční jilemnický jarmark vám nabídne vystoupení ZŠ Komenského, ZŠ Harracha, Taneční skupiny Paul-Dance Jilemnice, ZUŠ Jilemnice, Jilemničanky, Jilemského spolku paní a dívek nebo Evergreen Dixieland Band Nová Paka, Alibi rock. Dále pak Pohádku O pejskovi a kočičce. A samozřejmě těšit se můžete i na vynikající tradiční krkonošské speciality k jídlu i pití. Moderuje Petr Ticháček. Zveme i na návštěvu Tržnice řemesel v budově Starého pivovaru č.p. 1 od 10:0. Návštěvníci májového jarmarku mohou mimořádně parkovat na autobusovém nádraží Jilemnice.

 

Pochod Krkonošské pivní stezky 2017

Datum: 19.5-.21. 05. 2017

Místo: Vrchlabí, Friesovy boudy a Luční bouda

Web: www.krkonosskapivnistezka.cz

Krkonošská pivní stezka letos opět začíná slavnostním pochodem. Ten se uskuteční 19 - 21.5.2017. Krkonošské minipivovary budou mít opět dveře dokořán! Na počest otevření letošní Krkonošské pivní stezky vás pohostí pivním speciálem, nasytí vybranou lahůdkou a jako vždy obdarují! Pokud budete poctivým konzumentem a v každém pivovaru si dáte 2 piva, na konci se dočkáte překvapení v podobě malého dárku. Čekají vás také pivní soutěže a doprovodný hudební program probíhající od 14.00 na Friesových boudách. Programem i soutěžemi u tohoto pivovaru vás provede moderátor Petr Ticháček!

 

Den Městyse Černý Důl

Datum: 20. 05. 2017

Místo: Černý Důl - Parkoviště u skiareálu

Čas: 9:00

Web: http://www.cernydul.cz/

Tradiční slavnost s bohatým programem pro celou rodinu. Koncerty, kabaret, taneční vystoupení, divadlo, jarmark a zakončení celého zábavného dne ohňostrojem.

 

MUZEJNÍ NOC - PLAVBA NA SEVER 1928

Datum: 20. 05. 2017

Místo: Městské muzeum Žacléř

Čas: 17:00

Web: http://www.zacler.cz/

Městské muzeum Žacléř poodkrylo tajemství fotoalba z roku 1928, které zachycuje plavbu Alfreda a Luisy Taubových na ostrov Špicberky. Mohlo by se zdát, že jde o obyčejné rodinné album z dovolené, kdyby se nejednalo o plavbu lodí Monte Cervantes roku 1928 a havárii, kvůli které musel k lodi přispěchat ruský ledoborec Krassin, který se právě vracel ze záchrany části Nobileho výpravy. Kromě poutavých fotografií si budete moci vyzkoušet potápěčský skafandr, obdivovat pravou velrybí čelist, zkoumat pod mikroskopem špicberskou floru, prohlédnout si 3D aplikaci zachycující uvízlou část posádky vzducholodi Italia, kterou zachránil ledoborec Krassin, naučíte se vázat uzly. Pro děti je připraven doprovodný program. Výstava potrvá do 31. 8. 2017

 

Pochod Hrádeček

Datum: 20. 05. 2017

Místo: Areál Mladé Buky

Čas: 9:00

Web: http://www.areal-mladebuky.cz/cz/

Již tradiční 7. ročník pochodu Hrádeček, který vede Naučnou stezkou Okolo Pekelského vrchu v délce 10,4 km okolo Hrádečku Václava Havla. Časová náročnost trasy je 3-4 hodiny. Trasa pojednává o historii zdejšího kraje i dějinných událostech naší republiky, seznámíte se také s historií lyžování Mladých Buků nebo se sídlem bývalého prezidenta Václava Havla, který je od roku 2010 čestným obyvatelem města Trutnova a byla mu také udělena Kulturní cena města Trutnova. Stezka pokračuje přes zříceninu hradu Břecštejn, Pekelské rybníky a skály nad Peklem až na vrchol Pekelského vrchu, odkud je vidět nádherný výhled na východní Krkonoše  s nejvyšším vrcholem Sněžkou. Startovné pochodu je 50 Kč. Srdečně vás všechny zveme v tento den i do Baldova světa, kde bude nově otevřená Baldova naučná stezka o přírodě, koloběhu vody, fotosyntéze, recyklaci odpadků atd..

 

Pohádkový les v Adršpachu II. (okolo Křížového vrchu)

Datum: 27. 05. 2017

Místo: hlavní parkoviště Skály Adršpach

Web: http://www.obecadrspach.cz

Máte rádi krásné pohádky? Chcete si hrát a dobře se pobavit? Vstupte alespoň na jeden den do pohádky. Náš mateřský spolek Á-dráček, za pomoci obce Adršpach, s agenturou Velká dobrodružství pro vás připravily na sobotu 27.5. od 13-17 hodin speciální pohádkový les. Na dvoukilometrové trase lesem na vás i vaše děti budou čekat pohádkové postavy z Krkonoš, panenka v sukýnce z máků, známí bratři nešikové v roláku, skřítkové z pařezové chaloupky, spolužáci z 3.B. a další oblíbené postavičky z pohádke. Děti budou u každého z nich muset plnit úkoly. Dokáží vylovit larvy z mraveniště a donést zrnka máku ke staré makovici? Pomůžou zatlouct popletům hřebík a najdou uplakané zlatovlasé víle penízky, které ztratila na louce? Po splnění všech úkolů dostanou malí poutníci dárek z truhly u Stromu splněných přání. Trasa pohádkového lesa začíná u hlavního parkoviště směrem na Křížový vrch a vstupné je 50 Kč na dítě. Na akci bude možná i registrace, která bude spuštěna cca týden před akcí.

 

Špindlerovské otevírání léta

Datum: 27. 05. 2017

Místo: Špindlerův Mlýn, dolní stanice lanovky Medvědín

Web: http://www.mestospindleruvmlyn.cz

Špindlerův Mlýn zahájí letní sezónu již tradiční akcí Špindlerovské otevírání léta, návštěvníky čeká bohatý program, jehož centrum bude v prostoru dolní stanice lanovky Sv. Petr, kde budou představeny mimo jiné ukázky záchranných prací členů horské služby, hasičů a policie. Pro děti jsou připraveny zábavné, sportovní aktivity, které vyvrcholí dětskou olympiádou. Návštěvníci si mohou vyzkoušet například summer tubing, pumptrack, zapůjčit koloběžky či terénní tříkolky. Součástí slavnostního programu bude také otevření letních turistických tras Mechová pěšinka a Stezka stopaře, které jsou určené převážně pro rodiny s dětmi. A nebude chybět ani skvělá hudební produkce a občerstvení. Největším turistickým tahákem slavnostního víkendu je zcela ojedinělá akce 1+1 zdarma, díky níž budou moci návštěvníci města využít zvýhodněné ceny zboží a služeb, za které zaplatí jen 50 % plné ceny v sobotu 27. května 2017, v případě ubytování pak po celý víkend.

 

Olfin Trutnovský Půlmaraton

Datum: 28.5.2017

Místo: Trutnov, Společenské centrum UFFO

Web: http://www.sportvisio.cz/akce/trutnovsky-pulmaraton.html

Závod v běhu na 21,097 km se startem a cílem v centru města Trutnov. Certifikovaná trasa vede jak historickou částí, tak i kolem řeky Úpy. Součástí akce budou také dětské závody v běhu, štafetové běhy, zkrácená verze běhu na 10 km a bohatý doprovodný program pro celou rodinu.Zázemí závodu bude u nového společenského centra města Trutnov - UFFO.