« zpět

AKCE V OKOLÍ - KVĚTEN

Přehled zajímaých akcí v okolí v květnu 2018

Prvomájový retro průvod

Datum: 01. 05. 2018

Čas: 09:30

Místo: Čistá v Krkonoších, Černý Důl

Trasa průvodu: 09.30 hod. Sraz účastníků průvodu před bývalým areálem učiliště v Čisté. 10.00 hod. Odjezd směr Černý Důl → Mileta → Cvrkalov → náměstí 10.30 hod. Společné fotografování, prohlídka vozidel 11.00 hod. Občerstvení na námku za lidové ceny - boršč, gulášek, klobásky, uzený, pívo atd., volná zábava za tónů dobové hudby. Přijďte s námi strávit příjemné dopoledne, zavzpomínat. V průvodu jsou vítání všichni bez rozdílů politické příslušnosti. Přijďte nejlépe v dobovém oděvu (pionýrské šátky, kalhoty s puky..). Mávátka a papírové holubice s sebou. V případě špatného počasí akci rušíme (trvalý déšť).

Stříhání oveček Pod Zvičinou

Datum: 5.5.2018 od 14:00 hodin

Místo: Hotel pod Zvičinou, Dolní Brusnice 96

Web: www.hotelpodzvicinou.cz

Stejně jako lidé po zimě ukládají péřovky, také ovečky odkládají své vlněné "kabátky".A jelikož ovečky tvoří podstatnou část naší mini-farmy, patří jejich stříhání k našim tradičním jarním aktivitám.Tato akce je velmi oblíbená zejména u dětí. Vezměte je s sebou a přijďte se podívat, jak se stříhají ovečky! Kromě toho si v naší tvořivé dílně budete moci vyzkoušet výrobu ozdob z ovčí vlny - techniku zvanou plstění. Sháníte netradiční korále, či novou jarní dekoraci?

Výstava soch na hradě Pecka

Datum: 12.5.2018 od 15:00 hodin

Místo: Hrad Pecka

Web: www.hradpecka.cz

Na Vernisáži na Hradě Pecka (12.5.) bude vystaven soubor 15-ti pískovcových soch, jedná se autorská díla současných autorů z Podkrkonoší a Krkonoš - je to výběr ze symposií Kako Cuco Vrchlabí, Heaven Sedmihorky 2015 a Saigon Art Chodovice 2017. Bude vystaveno rozvněž interaktivní dílo propojující literaturu a prostorové sochařství.

Pohádkový les

Datum: 12. 05. 2018

Čas: 13:00

Místo: Zámecký park, Vrchlabí

Web: http://www.kopretinavrchlabi.cz/

Chcete, aby se vaše děti krásně bály? Aby pomohly strašné čarodějnici uvařit polévku z pavouků a žab a princovi zase zasytit strašlivého draka? Vezměte je s sebou v sobotu 12.5. do Pohádkového lesa u zámku ve Vrchlabí. Rodinné centrum Kopretina a společnost Velká dobrodružství pro vás připraví trasu plnou strašidel, vodníků, draků a rusalek. Děti na ní budou plnit zcela originální úkoly. Kilometrovou trasu, která povede v okolí zámku mohou děti a rodiče projít od 13 - 17 hodin. Na startu před zámkem dostanou malí poutníci průvodní dopis s popisem trasy a namalovanými pohádkovými postavami, které cestou potkají. U každé postavy pak dostanou zapeklitý úkol, za jehož splnění získají do dopisu razítko. Pokud splní všechny úkoly, čeká je v cíli u Víly Jasmínky a Stromu splněných přání královský poklad.

55.výročí založení KRNAP a muzejní noc

Datum: 18. 05. 2018

Čas: 08:00

Místo: KCEV Krtek, Čtyři historické domky,Vrchlabí

Web: http://www.krnap.cz

17. května, uplyne 55 let od založení Krkonošského národního parku. K této příležitosti připravuje řadu doprovodných akcí. Nejvíc se jich pojí přímo s pátkem 18. května, kdy proběhnou hlavní oslavy. Dopoledne bude v KCEV Krtek připraven program pro školy s projekcí úspěšných filmů z festivalu Ekofilm. V odpoledních hodinách je pak připraven zábavný program v zahradě za Čtyřmi domky na náměstí Míru. V 15 hodin vystoupí skupiny Jumping Drums a od 19 hodiny posluchače potěší kapela Jam n´ Bazar. Tamtéž proběhne zároveň s oslavami tradiční Muzejní noc. Letos jejím tématem bude archeologie. Odpoledne budou připravena zastavení, kde si zájemci budou moci vyzkoušet práci archeologa a v 16,30 bude vernisáží zahájena výstava Boleslavecká archeologie, kterou pořádáme s partnerským Muzeem Ceramiki v polském Boleslawci.

Web: http://www.krnap.cz

Májový jarmark

Datum: 19. 05. 2018

Čas: 08:30

Místo: Masarykovo náměstí Jilemnice

Web: http://www.ic.mestojilemnice.cz

Tradiční jilemnický jarmark vám nabídne vystoupení ZŠ Komenského, ZŠ Harracha, Taneční skupiny Paul-Dance Jilemnice, ZUŠ Jilemnice, Jilemničanky, Jilemského spolku paní a dívek, Libor Fišer a Petr Dvorský a hosté - křest CD Cosa Bossa, Jeleniogorzanie, nebo Alibi rock. Dále pak Pohádku O Jeníčkovi a Mařence a O veliké řepě. A samozřejmě těšit se můžete i na vynikající tradiční krkonošské speciality k jídlu i pití. Moderuje Petr Ticháček. Zveme na návštěvu Tržnice řemesel v budově Starého pivovaru č. p. 1 od 10:00. Návštěvnící Májového jarmarku mohou mimořádně parkovat na autobusouvém nádraží Jilemnice.

Pochod Hrádeček

Datum: 19. 05. 2018

Čas: 09:00

Místo: Areál Mladé Buky

Web: http://www.areal-mladebuky.cz/cz/

Srdečně Vás zveme na již 8. ročník tradičního Pochodu Hrádeček, který vede naučnou stezkou Okolo Pekelského vrchu. Trasa začíná na parkovišti u Areálu Mladé Buky. Na naučné stezce se dozvíte o historii zdejšího kraje i o dějinných událostech naší republiky, seznámíte se také s historií lyžování v Mladých Bukách nebo s místem pobytu bývalého prezidenta Václava Havla, který je od roku 2010 čestným obyvatelem města Trutnova a byla mu také udělena Kulturní cena města Trutnova. Stezka pokračuje přes zříceninu hradu Břecštejn, Pekelské rybníky a skály nad Peklem až na vrchol Pekelského vrchu, odkud je nádherný výhled na východní Krkonoše s nejvyšším vrcholem Sněžkou.Start i cíl pochodu bude v Areálu Mladé Buky na parkovišti u bobové dráhy. Startovat se bude od 9 do 11 hodin. Trasa o délce 10,4 km vede okolo Hrádečku Václava Havla. Časová náročnost trasy je 3-4 hodiny.

 

300 zatáček Gustava Havla v Hořicích

Datum:   19. květen 2018 - 20. květen 2018

Místo:  Hořice

Web:www.amkhorice.cz

 Oblíbený motocyklový závod 300 zatášek Gustava Havla se v roce 2018 pojede o víkendu 19. - 20. května v Hořicích v Podkrkonoší.Tento mezinárodní závod silničních motocyklů sahá až do roku 1936, kdy se v jel v podkrkonošských Hořicích poprvé. Závodník ujede na okruhu 12 kol, což na hořickém závodním okruhu činí 312 zatáček. Závod se jmenuje po českém závodníku Gustavu Havlovi, který tragicky zahynul v roce 1967.Závodní trať tvoří klasický silniční okruh o délce 5,15 km a maximálním výškovém rozdílu 90 m. Trať je technicky náročná, má 26 zatáček, z toho 15 vpravo, 11 vlevo.

 

Festival Cirk-UFF 2018 v Trutnově

Datum: 29. květen 2018 - 3. červen 2018 

Místo: Společenské centrum UFFO

Web: www.uffo.cz

CirkUff je mezinárodní festival moderního cirkusu, který se koná v Trutnově ve dnech 30. května až 3. června. Festival je svátkem milovníků adrenalinu, euforické zábavy i experimentálního umění. Novocirkusový festival se letos již poosmé stane místem setkání nejlepších českých i světových souborů tohoto oboru a nabídne celkem osmadvacet představení patnácti souborů. Největší událostí loňského roku bylo nové představení Backbone mezinárodně respektovaného australského souboru Gravity & Other Myths. Strhující představení mělo premiéru v březnu 2017 v australském Adelaide.