AKCE V OKOLÍ

Výběr kulturních,společenských a sportovních akcí v červnu 2019

Krkonošské pivní slavnosti

Datum: 1. 6. 2019

Místo konání: Jilemnice (Masarykovo náměstí)

Web: http://www.krkonosskepivnislavnosti.cz/akce/jilemnice-2019/

Popis: Po roce se zase roztočí pípy lokálních i velkých pivovarů. Můžete ochutnat desítky piv, různých značek i jiné chmelové skvosty. Pro děti bude k dispozici dětský koutek, kreativní dílny s malováním na obličej.

 

Jízda parního vlaku

Datum: 2. 6. 2019

Místo konání: Dvůr Králové

Web:https://www.dvurkralove.cz/redakce/index.php?rok=2019&mesic=6&den=28&lanG=cs&detail=21049&subakce=events&Eser

Popis: V neděli se na koleje vydá parní vlak s lokomotivou z roku 1913. Vlak začíná v Hradci Králové, pokračuje přes Smiřice, Jaroměř, Dvůr Králové až do Turnova.

 

Zahájení lázeňské sezóny

Datum: 1. 6. 2019

Místo konání: Jánské Lázně (centrum města)

Web: www.janskelazne.com  

Popis: Od 10 – 18 hodin je připraven celodenní program pro všechny věkové kategorie. Ve 13 hodin vystoupí Ivan Mládek, v 15.30 hod. kapela BUTY. Podrobný program naleznete na webu. Je zajištěna bezplatná kyvadlová doprava z Trutnova.

 

Prodejní výstava exotických rostlin v Chotči

Datum: 30. 5. – 2. 6. 2019

Místo konání: Choteč

Web:www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/akce/prodejni-vystava-exotickych-rostlin-v chotci.aspx

Popis: Jako každý rok se můžete těšit na nabídku kaktusů, sukulentů, masožravých rostlin, mučenek, voskovek a mnoho dalšího. Samozřejmostí jsou i kvetoucí orchideje. Pořadatelé také nachystali mnoho novinek v sortimentu orchidejí, tilandsií či bromélií.

 

Šermířská Pecka

Datum: 8. 6. 2019

Místo konání: Hrad Pecka

Web: www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/akce/sermirska-pecka.aspx

Popis: Od 9-17 hod. pořádá skupina REGO Vrchlabí festival šermířských a historických vystoupení. Čekají na Vás šermířská vystoupení, rytířské bratrstvo a dojde i na šarvátku.

 

Den dětí V Janských Lázních 

Datum: 8. 6. 2019

Místo konání: Jánské Lázně (Horní promenáda)

Web: www.janskelazne.com  

Popis: Město Jánské Lázně pořádá pro děti zábavný den. Pro malé ratolesti jsou připraveny zábavné soutěže a atrakce, jízdy vláčkem a ti nejmenší mohou shlédnout pohádku v kině.

 

Baroko naoko

Datum: 15. 6. 2019

Místo konání: Hospital Kuks

Web: https://www.hospital-kuks.cz/cs/akce/18910-baroko-naoko-slavnost-v-kuksu

Popis: Přeneste se o 300 let zpět, kdy se na Kuks sjížděla vybraná společnost z celého světa. Dobu hraběte Šporka přiblíží živé obrazy, setkáte se z urozenými pány, dvorními dámami či hudebníky. Dále na Vás čeká množství masek, zbraní i kyrysů. Dámy jistě ocení nádherné šaty a dámské vějíře.

 

Svatojánské medové DOTEKY

Datum: 21. – 22. 6. 2019

Místo konání: Horní Maršov (zahrada ekocentra Dotek)

Web: http://sever.ekologickavychova.cz/

Popis: Hudebně – divadelní festival oslavující český med. Pátek bude ve stylu svatojánské noci (pletení a pouštění věnečků po vodě, pálení ohně). V sobotu můžete ochutnat místní med, ozdobit perníčky, dozvíte se něco o historii pekařství a proběhne vernisáž pí. Holmanové.

 

Špindlerovská pouť

Datum: 22. 6. 2019

Místo konání: Špindlerův mlýn

Web: www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/akce/spindlerovska-pout--2-.aspx

Popis: V sobotu se můžete těšit na bohatý hudební, kulturní a zábavný program. Zahrají skupiny WANASTOVY VJECI revival, TIMMY WHITE & TW BAND a další a můžete se těšit i na Kouzelnou školku. Nebudou chybět řemeslné stánky s občerstvením.

 

Maloúpský jarmark

Datum: 22. 6. 2019

Místo konání: Dolní Malá Úpa (okolo kostela sv. Petra a Pavla)

Web: https://www.malaupa.cz/maloupsky-jarmark-2019/

Popis:  Tradiční maloúpský jarmark oslavuje krkonošské tradice, a proto si pro Vás připravili jarmareční stánky s řemeslnými dílnami, dřevorubecké soutěže a ukázky hasičské techniky. Nejvíce se můžete ale těšit na příjezd Josefa II. a soutěž o největšího sekáče (trávy). Od 15 hod. zahraje k poslechu skupina Beatles revival.

 

Magický den sv. Jana

Datum: 23. 6. 2019

Místo konání: Jánské Lázně (centrum města, Kolonáda)

Web: www.janskelazne.com  

Popis: Státní léčebné lázně pořádají ve spolupráci s městem Den s tradicemi. Na Kolonádě pro Vás budou připraveny stánky s bylinkami, mastmi, kořením a mnoho dalšího. Děti se mohou těšit na tvořivé dílny. K dispozici Vám budou také kartářky a vědmy.

 

Večerní safari

Datum: červen, září: pá+so; červen, srpen: denně od 20hod. a 21hod.

Místo konání: ZOO Dvůr Králové

Web: https://safaripark.cz/cz/zazitky/s-nami-na-safari/vecerni-safari

Popis: Můžete se těšit na 50minutovou jízdu Safaribusem kolem výběhů a africkým safari. Čekají Vás  stovky různých zvířat. Tento zážitek nezažijete nikde jinde v Evropě.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace