AKCE V OKOLÍ

Výběr kulturních,společenských a sportovních akcí v září 2019

Krakonošovy toulky v Malé Úpě

7. září 2019 9:00 - 16:00 Akce pro děti

Tradiční akce u příležitosti otevření oblíbené Pohádkové stezky v Malé Úpě.

Slavnosti hořických trubiček 2019

7. září 2019 9:00 - 22:00 

Přijďte ochutnat Hořické trubičky na další ročník Slavností Hořických trubičky v sobotu 7. září 2019. Gurmánský festival se spoustou soutěží se zaměřuje především na tradici výroby hořických trubiček, nechybí ani jarmark s kulturním programem po celý den.

Maloúpská vařečka

28. září 2019 10:00 - 17:00 

4. ročník festivalu jídla a pití - Maloúpská vařečka. Soutěž o nejlepší krkonošskou polévku, program pro děti a hudební program s několika kapelami.

Večerní safari

V září každý pátek a sobotu v ZOO ve Dvoře Králové.

Můžete se těšit na 50minutovou jízdu Safaribusem kolem výběhů a africkým safari. Čekají Vás  stovky různých zvířat. Tento zážitek nezažijete nikde jinde v Evropě.

Více informací se dozvíte na webových stránkách zde

TOČ SE A VRČ, MŮJ KOLOVRÁTKU
Muzeum Podkrkonoší v Trutnově

Výstava představí dávno zaniklý svět rukodělné lnářské výroby, typické pro Trutnovsko do počátku 20. století. K vidění budou kolovraty, lamačky lnu, vochle, vijáky či přeslice, tedy nástroje, kterými se v našem kraji podomácku zpracovával len. Výstavu doplní ukázky lidového malovaného nábytku z Podkrkonoší. 

Výstava potrvá do 22. 9.

POŘÍČÍ U TRUTNOVA NA HISTORICKÝCH POHLEDNICÍCH
Muzeum Podkrkonoší v Trutnově

Výstava pohlednic ze sbírky Dr. Jaroslava Drtiny ze Dvora Králové nad Labem připomene historický vývoj trutnovské městské části Poříčí. Na více než 130 vybraných unikátních pohlednicích z období od konce 19. století do roku 1940 se přeneseme do poříčských ulic, v nichž spatříme již zaniklé domy, obchody a živnosti. Pozornost bude věnována i toku řeky Úpy, nádražním budovám a početným továrnám. 

Výstava potrvá do 27. 10.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace